top of page

Prelegenci
Konferencji

Z przyjemnością prezentujemy grono Prelegentów, którzy wystąpią na Konferencji Wzrastanie w relacji. Ja, Ty, My.

prof. Bogdan de Barbaro

prof. n.med. 

Bogdan
de Barbaro

PROFESOR, LEKARZ SPECJALISTA PSYCHIATRA I PSYCHOTERAPEUTA, SUPERWIZOR PSYCHOTERAPII

Specjalista w zakresie psychoterapii rodziny i pary.
Ceniony autorytet i intelektualista. Związany z Uniwersytetem Jagielloński, emerytowany prof. zwyczajny UJ, wieloletni kierownik Katedry Psychiatrii. 

Członek korespondent American Psychiatric Association. Członek Editorial Advisory Board pisma Psychiatry. Interpersonal and Biological Processes.

de BARBARO

prof

Jan Czesław
Czabała

PROFESOR PSYCHOLOGII, SPECJALISTA PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA I SUPERWIZOR PSYCHOTERAPII

Autor publikacji na temat psychoterapii, rodziny i zdrowia psychicznego, promocji zdrowia psychicznego, wieloletni kierownik Zakładu Psychologii Klinicznej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, członek Europejskiego Zespołu Ekspertów ds. Promocji Zdrowia Psychicznego (IMHPA).

Czesław Czabała
CZABAŁA
Ewa Dobiała

lek

Ewa
Dobiała

LEKARZ SPECJALISTA PSYCHIATRA. SPECJALISTKA PSYCHOTERAPII DZIECI I MŁODZIEŻY, PSYCHOTERAPEUTKA I SUPERWIZOR PSYCHOTERAPII, TRENERKA TRANSKULTUROWEJ PSYCHOTERAPII POZYTYWNEJ

Ukończyła kompleksowe szkolenie w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Certyfikowana psychoterapeutka i trenerka Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej World Association of Positive Psychotherapy - Wiesbaden. Prowadzi Leszczyńskie Centrum Psychoterapii Pozytywnej, Poradnię Zdrowia Psychicznego, jest współzałożycielką Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Pozytywnej i Transkulturowej.
​Autorka licznych wystąpień i publikacji z obszaru psychopatologii i psychoterapii osób z różnymi zaburzeniami emocjonalnymi i psychicznymi, spektrum autyzmu, traumy i traumy więzi.

DOBIAŁA

dr hab n. społ., prof. UJ

Grzegorz
Iniewicz

PROFESOR UJ, PSYCHOLOG, SPECJALISTA PSYCHOLOG KLINICZNY, SEKSUOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA I SUPERWIZOR PSYCHOTERAPII

Posiada certyfikat psychoterapeuty European Association for Psychotherapy. Profesor nadzwyczajny w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wieloletni pracownik Kliniki Psychiatrii Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Członek Komisji Psychologii PAN, oddział w Krakowie.
Autor prac z zakresu psychologii klinicznej, psychoterapii, etiologii zaburzeń emocjonalnych, seksuologii i psychologii LGBT+. Współredaktor książek: „Koncepcja przywiązania. Od teorii do praktyki klinicznej”, „Seksualność człowieka. Wybrane zagadnienia”, „Wprowadzenie do Psychologii LGB”, „Jak przeżyć z teściami?”, „Orientacja seksualna. Źródła i konteksty”, "Dysforia i niezgodność płciowa , autor monografii: „Stres mniejszościowy u osób biseksualnych i homoseksualnych". 

Grzegorz Iniewicz
INIEWICZ
Sławomir Jakima

dr n.med.

Sławomir
Jakima

LEKARZ SPECJALISTA PSYCHIATRA, SPECJALISTA SEKSUOLOG, SEKSUOLOG SĄDOWY, PSYCHOTERAPEUTA, SUPERWIZOR PSYCHOTERAPII

Posiada certyfikat seksuologa klinicznego Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz superwizora zaburzeń seksualnych Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej.


Redaktor naczelny Seksuologii Polskiej, oficjalnego czasopisma naukowego PTS.

JAKIMA
PIASECKA

dr

Bogusława
Piasecka

DOKTOR PSYCHOLOGII, PSYCHOTERAPEUTKA, SUPERWIZOR PSYCHOTERAPII, ADIUNKT W INSTYTUCIE PSYCHOLOGII STOSOWANEJ UJ

Doktor nauk humanistycznych, psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuje w zespole Ambulatorium Terapii Rodzin przy Oddziale Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ. 


Jest wieloletnią nauczycielką psychoterapii oraz autorką publikacji z dziedziny psychoterapii. 

Bogusława Piasecka
dr Lidia Popek

dr n.med.

Lidia
Popek

LEKARZ SPECJALISTA PSYCHIATRA DZIECI I MŁODZIEŻY, PEDIATRA, PSYCHOTERAPEUTKA I SUPERWIZOR PSYCHOTERAPII, CERTYFIKOWANA PSYCHOTERAPEUTKA EUROPEAN ASSOCIATION FOR PSYCHOTHERAPY 

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi w terapii rodzin. Jest Konsultantem Wojewódzkim w Dziedzinie Psychiatrii Dzieci i ordynatorem Oddziału Dziecięcego Szpitala w Józefowie. Wcześniej kierowała przez lata Poradnią Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, oraz Międzywojewódzką Konsultacyjną Przychodnią Specjalistyczną dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie, równolegle prowadząc Psychiatryczny Oddział Dzienny dla Dzieci w Warszawie. Współtworzyła i prowadziła Oddział Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Toruniu (obecnie Klinika Collegium Mediucm Uniwersytetu Mikołaja Kopernika), oraz kierowała Wojewódzką Poradnią Zdrowia Psychicznego w Toruniu.

POPEK

dr

Jacek
Prusak

DOKTOR PSYCHOLOGII, PSYCHOTERAPEUTA

Konsultant w Zakładzie Terapii Rodzin CM UJ, duchowny katolicki (jezuita). Prorektor Akademii „Ignatianum” w Krakowie, adiunkt w Instytucie Psychologii AIK, kliniczny pracownik socjalny. Publicysta. Naukowo zajmuje się psychologią religii i duchowości. Ostatnio opublikował książkę „Wiara która więzi i która wyzwala” (WAM, 2023).

dr Jacek Prusak
PRUSAK
Zdjęcie WhatsApp 2024-06-10 o 19.24_edit

PhD

Kathryn Lane
Rossi
ŚWIATOWEJ SŁAWY PSYCHOLOG,  PSYCHOTERAPEUTKA
I NAUCZYCIELKA

Autorka i współautorkaokoło 80 naukowych prac na temat neurobiologii, genomiki psychospołecznej, hipnoterapii terapeutycznej, żałoby i jogi.

Jest licencjonowanym psychologiem i profesorem psychologii we Włoszech. W 2019 roku otrzymała nagrodę Austrian Society of Medical Hypnosis za osiągnięcia naukowe dla "Teorii Psychospołecznej Genomiki RNA/DNA Poznania i Świadomości" z Ernestem Rossim. Współredagowała 16 tomów "Zebranych Dzieł Miltona H. Ericksona" wraz z Ernestem Rossim i Roxanną Erickson-Klein.

 

Uczy innowacyjnej psychoterapii międzynarodowo. 

ROSSI

Program

Rejestracja

Warsztat

bottom of page