top of page
Warsztat przedkonferencyjny z Kathryn Rossi
Warsztat przedkonferencyjny z Kathryn Rossi

śr., 25 wrz

|

Muzeum Śląskie

Warsztat przedkonferencyjny z Kathryn Rossi

Living Fear Free Therapeutic Hypnosis Rediscovered

Data i miejsce

25 wrz 2024, 10:00 – 26 wrz 2024, 15:00

Muzeum Śląskie, Tadeusza Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice, Polska

O wydarzeniu

Living Fear Free "Therapeutic Hypnosis Rediscovered"

Życie wolne od strachu. "Hipnoza terapeutyczna odkryta na nowo"

15 godzin warsztatu

Czy potrafimy odnaleźć nowe sposoby przełamywania strachu i lęku w oparciu o neurobiologię? Czy jesteśmy w stanie na nowo odkryć podstawy hipnozy terapeutycznej, aby wzmocnić energię i lepiej wspierać osiągnięcia naszych klientów? Życie wolnym od strachu jest w pełni możliwe. Ta wolność zaczyna się od bezpośredniego stawienia czoła trudnościom i lękom z pomocą chronobiologii - nauki o czasie. Zastanawialiście się, czy leczenie zachodzi szybciej, gdy angażujemy zarówno ciało jak i umysł?

Zgłębimy kluczowe, wywodzące się od Kathryn Rossi, Ernesta Rossiego i Miltona Ericksona wymiary hipnozy terapeutycznej. 

Istnieje dziewięć zasad terapeutycznej hipnozy opracowanych przez Rossich, które można ćwiczyć i rozwijać w ramach łatwych do nauczenia się czterostopniowych wzorców kreatywnego rozwiązywania problemów, przedstawionych w „Creating Consciousness: How Therapists can Facilitate Wonder, Wisdom, Beauty, Truth & Self Care” (Rossi & Rossi, 2012); „The Practitioner’s Guide to Mirroring Hands: A Client-Responsive Therapy that Facilitates Natural Problem-Solving and Mind-Body Healing” (Hill & Rossi, 2017) oraz „The Symptom Path to Enlightenment: The New Dynamics of Self-Organization in Hypnotherapy: An Advanced Manual for Beginners” (Rossi & Rossi, 1996).

W celu wypracowania nowych wymiarów doświadczenia relacji ciało-umysł, częścią warsztatu będę również łagodne praktyki „Story Yoga”.

W ramach niniejszego warsztatu nauczysz się:

  • protokołu „Wesołej pogoni za objawem”,
  • poszerzania własnego doświadczenia umysłu, aby obejmowało świadome, podświadome, nieświadome i wszystko co mieści się poza tym, w celu leczenia traumy, strachu, lęku i lepszego radzenia sobie z trudnymi emocjami,
  • jak dysocjacja może stać się niezwykłą siłą w mierzeniu się i przezwyciężaniu niepokoju,
  • utylizować geniusz tkwiący w dysocjacji do przezwyciężania niepokoju i stawiania mu czoła,
  • jak przekształcić niepokój w supermoc będącą częścią hipnozy wysokiej fazy,
  • identyfikować najniższe punkty ultradobowe wraz z niską fazą hipnozy dla wsparcia odpoczynku i regeneracji,
  • zgłębisz i zrozumiesz transformację, która może zajść w punkcie przełomowym.

Dr Kathryn Rossi jest licencjonowanym psychologiem i profesorem psychologii we Włoszech. W 2019 roku otrzymała nagrodę Austrian Society of Medical Hypnosis za osiągnięcia naukowe dla "Teorii Psychospołecznej Genomiki RNA/DNA Poznania i Świadomości" z Ernestem Rossim. Współredagowała 16 tomów "Zebranych Dzieł Miltona H. Ericksona" wraz z Ernestem Rossim i Roxanną Erickson-Klein oraz jest autorką około 80 naukowych prac na temat genomiki psychospołecznej, hipnoterapii terapeutycznej, żałoby i jogi. Uczy innowacyjnej psychoterapii międzynarodowo. 

Więcej informacji w zakładce Prelegenci oraz na stronie: www.KathrynRossi.com.

udostępnij

Zasady rezerwacji uczestnictwa

bottom of page